Zwiedzam bez ograniczeń - to łatwe! (Alina Werochowska)

What recommendations do you have for other facilitators who are using "Zwiedzam bez ograniczeń - to łatwe!!!"? Consider sharing additional resources you found helpful, activities that worked particularly well, and some reflections on who this course is best suited for. For more information, see this course on P2PU’s course page.

This course received a rating from a facilitator!

What did you hope to achieve when you signed up to facilitate this learning circle?
Chciałam sprawdzić, czy takie narzędzie będzie atrakcyjne dla czytelników biblioteki, z którymi nie możemy się teraz spotykać stacjonarnie. I dla nich i dla nas forma kontaktu on-line to nowe doświadczenie. Próba wyszła pomyślnie, bo ludzie są spragnieni wiedzy i wspólnych działań.

To what extent did you achieve this?
4

Did anything about the learning circle surprise you?
Zaskoczyło mnie, że żadna z 8 osób zapisanych na nasz kurs nigdy nie brała udziału w spotkaniu on-line.

Do you have any stories from the learning circle you want to share with the P2PU community?
Uczestników podzielić mogę na dwie grupy – aktywnych, włączających kamery, zabierających głos, oraz nieaktywnych – ani razu się nie pokazali, odpowiadali na moje pytania pisząc na czacie. Uszanowałam to i starałam się namawiać tylko raz – na kolejnych spotkaniach nie wracałam do kwestii włączania kamer. Moim zdaniem uczestnicy przyjęli to z ulgą, więc warto dać im wybór. Na spotkaniach na żywo też są przecież tacy, którzy zawsze chcą usiąść w ostatnim rzędzie, schować się za innymi :slight_smile:

You recorded in your weekly feedback that 6 participant(s) attended the first meeting. Is this correct?
Yes

You recorded in your weekly feedback that 6 participant(s) attended the second meeting. Is this correct?
Yes

About how many people showed up for the last meeting?
3

How well did the online course work as a learning circle?
5

Why did you give the course 5 star(s)?
Ponieważ udało mi się zrealizować cały przygotowany materiał, odbiór treści był ze strony uczestników bardzo dobry, włączali się w dyskusje, śledzili temat i byli zaangażowani.

How likely are you to recommend facilitating a learning circle to a friend or colleague?
5

Why?
Ponieważ to doskonała namiastka spotkań na żywo, uczestnicy pomagali sobie wzajemnie w tłumaczeniu zawiłości działania jit.si, wspierali się, odciążając mnie z tej roli z każdym kolejnym spotkaniem.