Zdrowie na talerzu (Filia nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie)

What recommendations do you have for other facilitators who are using "Zdrowie na talerzu"? Consider sharing additional resources you found helpful, activities that worked particularly well, and some reflections on who this course is best suited for. For more information, see this course on P2PU’s course page.

This course received a rating from a facilitator!

Did anything about the learning circle surprise you?
Stacjonarne spotkania nie były możliwe, więc mój klub wiedzy musiał spotykać się online. Mimo, że uczestniczki znałam już wcześniej, to dzieki tym spotkaniom poznałyśmy sie lepiej.

Do you have any stories from the learning circle you want to share with the P2PU community?
Jeśli spotkania odbywają się online, to lepiej żeby grupa była mała (do 10 osób). Pozwala to uniknąć problemów z połączeniem i ułatwia prowadzenie spotkania.

You recorded in your weekly feedback that 6 participant(s) attended the first meeting. Is this correct?
Yes

You recorded in your weekly feedback that 6 participant(s) attended the second meeting. Is this correct?
Yes

You recorded in your weekly feedback that 3 participant(s) attended the last meeting. Is this correct?
Yes

How well did the online course work as a learning circle?
5

Why did you give the course 5 star(s)?
Kurs był strzałem w dziesiątkę. Seniorzy interesują się zdrowym odżywianiem, gdyż chcą być w dobrej formie jak najdłużej. Uczestniczki chętnie dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Zostałam poproszona o przesłanie najciekawszych materiałów na adresy mailowe wszystkich osób, które zapisały się na kurs.

How likely are you to recommend facilitating a learning circle to a friend or colleague?
3

Why?
Jest dobra forma samokształcenia.

course
Zdrowie na talerzu